Apple hisseleri yeniden rekor kırdı!

Apple, şirket tarihindeki en yüksek seviyeye çıktı.

Teknoloji - 11.05.2018 10:15
Apple hisseleri yeniden rekor kırdı!
Amerika Birleşik Devletleri'nin piyasa değeri en yüksek şirketi olan teknoloji devi Apple'ın hisseleri 3 işlem günü aradan sonra tekrar rekor kırdı.

New York Borsası'nda işlem gören Apple'ın hisse başına değeri 187,36 dolardan dün kapatmıştı. Ardından, bugün yüzde 1,6 artarak 190,37 dolara kadar arttı ve şirket tarihindeki en yüksek seviyeye çıktı.

Böylece, Apple hisseleri New York borsasında 3 işlem gününden sonra tekrardan rekor kırdı. Şirketin hisse başına değeri cuma ve pazartesi günleri arka arkaya rekor kırmıştı.

Ayrıca, Apple'ın piyasa değeri de bugün 959 milyar dolara kadar çıkarken, şirketin değeri 1 trilyon barajına biraz daha yaklaştı.

Uzmanlar, New York borsasında yatırımcıların teknoloji şirketlerine olan talebinin arttığına işaret ederek, Apple'ın piyasa değerinin önümüzdeki haftalarda 1 trilyon doları aşmasının beklendiğini açıkladı.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Apple

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz