Afrodizyak içeren müthiş içecek!

Özellikle Adana’nın meşhur içeceklerinden olan ama başka bölgelerde de bulunabilen şalgam suyu, yemeklerin yanında müthiş bir tat sunuyor. Kebap ve et yemeklerinin eşliğinde daha çok tercih edilse de kendi başına içildiğinde bile muazzam bir lezzet olduğu ve acayip iştah açtığını da kesin belirtebiliriz. İçindeki bileşenler lezzeti kadar, faydaları da sağlamsa, günlük içilebilendir. Hatta bana şalgam için gençleştirici özelliği bulunduğunu birkaç kişi söylemişti. Ama uzmanlar ne söylüyor bu önemli.

Yaşam

Afrodizyak içeren müthiş içecek! İçerisinde bulunan demir ve kalsiyum ile A, B ve C grubu vitaminleri de barındıran bu içecek afrodizyak özelliği ile erkeklere de güç veriyor. Cinsel hayatta mutluluğu arayanların da mutlaka içmesi gereken bir içecek. Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan şalgamın sağlık için pek çok faydaları var.

* Kilo almak isteyenler için şifadır. İştah açar.

* Laktik asit içerir. Bu nedenle sindirimi kolaylaştırır. Mide ve karaciğere de iyi gelir.

* Kalsiyum, potasyum ve demir içerir. Böylelikle kemik ve dişleri kuvvetlendirir.

* Afrodizyak özelliği vardır. t 100 gramında 20 kalori olan şalgam, A-B-C vitamini içerir. Kalp, damar ve göz sağlığı için faydalıdır.

* Vücuttaki toksinleri atmak, kolesterolden uzaklaşmak, stresten kurtulmak için bolca yenip, suyu içilir.

* Şalgamın içinde bulunan sütasidi, fosfor, kalsiyum, potasyum, stresi önleyip sinirleri yatıştır.

* İdrar söktürücü, romatizma, mafsal şişliklerine, böbrek taşının düşmesine, apse, dolama, kan çıbanı, donma, egzama, göğsü yumuşatıcı, akciğer ve bronşları temizler, boğaz iltihabına, pekliğe iyi gelir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: