2 MİLYON YTL KAYBI VAR

Tuğba Özay'ın annesi açıkladı: 'Kızıma cezaevi faturası 2 milyon YTL '

Magazin - 24.01.2008 11:53
2 MİLYON YTL KAYBI VAR
6 ay öncesine kadar en çok kazanan mankendi... Tanıtımdan tanıtıma koşuyordu. Bir günü bile boş geçmiyordu. Ta ki çete suçlamasıyla cezaevine girene kadar. En çok kazanan manken doğal olarak büyük kayıptaydı.


* Büyük paralar gitti mi?

Mutlaka. Birikmişlerin kaybı ayrı, yapılanların kaybı ayrı. Ama bunlar benim için önemli değil. Kızım özgürlüğüne kavuşsun yeter.

* Tuğba çok kazanan mankendi...

Evet.. Günde 3-4 açılışa gidiyordu. Bazen o açılışlara birlikte gidiyorduk. Her tanıtımdan en az 3 bin YTL alıyordu. En çok vergi veren manken Tuğba'ydı. Çocuk esirgeme kurumlarına, okullara da bağış yapıyordu. Cezaevinde olmasına rağmen şoförünün ve yanımızda çalışan elemanların da maaşlarını hiç aksatmadan ödemeye devam ediyor.

* Hapse girdiğinden beri ne kadar harcama yapıldı?

Rahat 200'den (200 bin YTL) fazla harcamışızdır. Kazancı sıfırlandı, bir de birikmiş parası gidiyor.

* Morali nasıl?

6 aydır sorgusuz yatan bir insanın morali nasıl olur? Haftada 1 gün açık görüş. 1 gün de telefonla konuşuyoruz.

* Cezaevindeki haftalık masrafı ne kadar?

Kızım oradaki insanlara da yardım ediyor. Harcaması bazen bin YTL'yi buluyor. Ama biliyorum eşimden sonra kızım da yakın zamanda yanımda olacak.

* Yaşadıklarını yazacak mı?

Yaşadıklarını kitap olarak yazacağız. Babası bir kalem ustası. Tuğba çıktıktan sonra babası kızının yaşadıklarını onun anlatımıyla yazacak.

Uğurkan Erez (Tuğba Özay'ın çalıştığı ajansın sahibi): Hapisten çıkınca bu parayı kazanması çok zor

Tuğba çıkınca iş yapamaya da bilir. İnsanların duyguları farklıdır. Bana soruyorsanız ben Tuğba ile çalışırım. Çünkü Tuğba benim sevdiğim ve işinde çok profesyonel bulduğum bir manken. Ama çalıştığım firma der ki ben istemiyorum o zaman yapacak bir şey yok. Eskiden isteyip de şimdi istemeyecek de çıkabilir. Firma 'hep o olay yazılacak, benim markamın önüne geçecek istemiyorum'diyebilir. Çünkü Tuğba'nın çıktığı ilk işte onun olayları konuşulacak. Ama Tuğba'nın durumu hiç belli olmaz. Fiyatı ikiye katlanıp kısa sürede kazanabilir de. Ancak artık eskisi gibi tanıtımlar yok. 6 ayda çok şey değişti. Markaların ismi artık gazete ve televizyonlarda yayınlanmıyor. Bu yüzden bir marka niye tanıtım yapsın ki. Bence Tuğba'nın kaybettiği 2 milyon YTL'yi kısa sürede kazanması zor.

HESAP NASIL YAPILDI?

TUĞBA ÖZAY'ın günlüğü annesinin verdiği bilgiye göre sadece tanıtımlarda ortalama 10 bin YTL'ye geliyor. Özay'ın hapse girmeden önce hemen hergün tanıtımı vardı. 6 ayda bu rakam 1 milyon 800 bin YTL'yi buluyor. Özay'ın avukat ve cezaevi masrafları ise 200 bin YTL'yi geçmiş durumda. Böylelikle 6 ayda kaybedilen para 2 milyon YTL'yi buluyor. Özay'ın çalışmadığı günler göz önüne alınarak bu rakam 1 milyon 500 bin YTL'ye düşürülebilir. Ancak, ünlü mankenin tanıtım dışındaki gelirleri de (defile, reklam-katalog çekimleri, faiz gelirleri ile diğer ekstralar) hesaba dahil edilince kaybın büyüklüğü ortaya çıkıyor.

VATAN

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

 • Bunu Facebook'da paylaş!
 • Bunu Tweet'le!
 • Bunu Google Plus'ta paylaş!
 • Bunu Pinterest'te paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

EN ÇOK TIKLANANLAR

 • Prenses Düzyatan dünyaya geldi!
 • Baba-oğul pozu!
 • Ünlü çiftin düğününde sahne Sezen Aksu'nun!
 • Ezgi Mola gizlenemedi!
 • Seçkin Özdemir'den Demet Özdemir'e moral için 300 gül
 • Hande Erçel'i derinden sarsan gelişme!
 • "1 metre 20 cm boyunda selülit dağı kadınlarsınız!"
 • Ayrılık Hande'yi gerdi!
Prenses Düzyatan dünyaya geldi!