ASTROLOJİ

  22 Kasım - 21 Aralık
  YAY Burcu (SAGiTTARiUS)

  Şans yıldızı burcunuzda, size şans getirecek

  Yılın burcunuz açısından en heyecanla beklenen zamanı geldi, sonunda ve nihayet 6 Kasım’dan itibaren burcunuzun da yöneticisi olan büyük şans yıldızı Jüpiter en sevdiği, en rahat ettiği yerde, burcunuzda! 12 yılda bir gelen bu güzel geçiş yaşamınızda size bolluk, bereket ve şans getirirken son yıllarda yaşadığınız binbir zorluğun acısını, yorgunluğunu, küskünlüğünü üzerinizden atabilir, eski neşenize ve canlılığınıza yeniden kavuşabilirsiniz. Kasım ayı ateş enerjisini harekete geçiriyor, sıcak bir ay bizi bekliyor. Siz de bir ateş burcu olduğunuzdan bu enerjiyi güçlü hissedecekler arasında olabilirsiniz. Bu sizin sevdiğiniz alışık olduğunuz bir enerji, dolayısıyla mümkün olduğunca tadını çıkarmaya, eğlenmeye, gülmeye, sosyalleşmeye çalışın. 6 Kasım’dan itibaren aşkta beklenmeyeni beklemeye de hazır olun ancak. Uranüs beş aylığına bu alanınıza dönüş yapıyor, ani elektriklenmeleri, yıldırım aşklarını da beraberinde getirebilir, beklenmedik kopmaları ve soğumaları da. Beş ay sonra ise bir daha dönmemek üzere artık bu alanı terk ettiğinde aşka, heyecanlara, tutkulara dair konularda kendinizi daha özgürleşmiş ve bağımsız hissedebilirsiniz. 15 Kasım itibarıyla Mars burç değiştiriyor, bu tarihten itibaren evinizde oldukça aktif olabilirsiniz, hatta işinizi de evden yürütmeye çalışabilirsiniz ancak aile içi çatışmalara, ev kazalarına karşı dikkatli olmalısınız, ebeveynlerinizle çatışmamaya da özen göstermeniz gerekiyor. 16 Kasım’da Merkür burcunuzda gerilemeye başlıyor, iletişim problemleri başınıza dert açabilir, ak dediğiniz kara anlaşılabilir, farkında olmadan söz, konuşma ve mesajlarınız hiç ummadığınız, bambaşka yerlere çekilebilir. 22 Kasım’da Güneş’in burcunuza ilerlemesiyle özgüveniniz ve cesaretiniz daha da artacak, çok daha keyifli bir döneme hazır olun, 23 Kasım’daki dolunay ise ilişkilere dair bir uyandırma zili, çoktandır sizi beğenen ancak farkında olmadığınız o kişiyi görebilirsiniz sözgelimi ya da mevcut ilişkinizde yolunda giden ya da gitmeyen bir durumu da anlayabilirsiniz.
  Yay kadını:

  Yay burcu kadını kültürlü, alımlı, espritüel, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir.

  Yay burcu kadınının sıkılgan ve çabuk bıkan bir yapısı vardır. Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur.Dostlarına çok önem verir ve fedakardır.

  Yay burcu kadını eğlenceye ve gezmeye meraklıdır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Maddi anlamda güçlü olmak ister. Para onun için araçtır.Cömert hatta biraz savurgandır.

  Karşı cinsle olan ilişkisinde öncelikle arkadaşlığa ve dostluğa önem verir.Özgürlüğüne düşkün olan yay kadını kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz.Bu nedenle evlilik ona uzak bir kavram gibi gelmektedir. İlişkisinde kendini kısıtlanmış hissetmezse evlenebilir ve sadık bir partner olur.

  Kaynak:mynet.com
  Yay erkeği:

  Yay burcu erkeği entelektüel, duyarlı, meraklı, neşeli ve cana yakın yapısıyla dikkat çeker.İyi niyetli ve konuşkandır. Dostlarına düşkündür ve arkadaş canlısıdır.

  Hareketsizlik yay burcu erkeğini sıkar. O hep hareketli olmalı ve açık havada bulunmalıdır. Kapalı ortamlarda çok uzun süre kalmaktan hoşlanmaz.

  Yay burcu erkeği birçok konuda bilgi . Bu da onun meraklı bir yapısı olmasından kaynaklanır. Eleştirmeyi sever ve açık sözlüdür. Bazen bu açık sözlülük pot kırma sınırını da aşabilmektedir.Cömertliğiyle tanınan yay burcu erkeği harcamalarında savurganlık sınırını fazlasıyla aşabilir.

  Özgürlüğüne aşırı derecede düşkün olan yay burcu erkeği yalnızlıktan keyif alır, ilişkilerinde kolay kolay bağlanamaz ve evlilikten korkar.Onlar için karşı cinste aradıkları en önemli özellik güzelliğin yanı sıra kafa yapısıdır. Bilgili ve kültürlü kadınlarla sohbet etmekten keyif alır.

  Yay burcu erkeği bir kadından hoşlandığı zaman ilgisini yoğun bir biçimde gösterebilir. Fakat daha sonra aradığını bulamadığını anladığında çabucak sıkılıp uzaklaşabilir. Bu nedenle bir yay burcu erkeğini iyice anlamaya çalışmak gerekir.

  Kaynak:mynet.com

  PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te paylaş!