ASTROLOJİ

  22 Aralık - 21 Ocak
  OĞLAK Burcu (CAPRiCORN)

  Yardımsever, hayırsever yönlerinizi daha çok ortaya çıkarma fırsatı bulacağınız bir dönem başlıyor

  Kasım ayında astrolojik göstergeler hareketli, canlı bir gündeme işaret ediyor. Güneş 22’sine kadar Akrep burcunda parlarken arkadaşlarınızla birlikte olmak, ortak çalışma ve aktivitelerde yer almak, düşünce ve fikirlerinizi paylaşmak, yenilikçi yönünüzü ortaya koymak size umut verecek. 7 Kasım’daki yeni ay size yepyeni dostlar ve arkadaşlar kazandırabilir. 6 Kasım’dan itibaren 6 Mart’a kadar olan süreçte ise ailevi konularda, ev, yaşanılan mekan ve ortama ilişkin gelişmelerde beklenmedik durumlara hazırlıklı olmalısınız. Uranüs ev ve aile alanınıza beş aylık kısa bir geri dönüş yaparken 15 Mayıs öncesi süreci hatırlayın, o dönemde bu alanda neler oluyordu, benzeri etkileri görebilirsiniz. 8 Kasım’dan itibaren Jüpiter yeni bir yıllık döngüsüne başlıyor ve sizi manevi, spiritüel, mistik yönden zenginleştirmeye ve geliştirmeye geliyor. Önümüzdeki bir yıllık dönemde kendinizi bağışsever, hayırsever, yardımsever kişi ve kuruluşların içinde bulabilir ve bilgilerinizi ve çevrenizi bu yönden geliştirebilirsiniz. Venüs retrosu ise ay ortasına kadar sürüyor, bu dönemde özellikle üstlerinizle, yöneticilerinizle, patronlarınızla, sizden yaşça büyük ve olgun, otorite konumundaki kişilerle ilişkilerinize çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Venüs retrosu biter bitmez ise Merkür retrosu başlıyor. Merkür geri giderken iletişim, haberleşme ve yolculuklarda kontrol dışı aksaklıkları, trafik problemlerini, anlaşmazlıkları göz ardı etmemeli ve özellikle ticari işlerde her şeyi etraflıca denetlediğinizden emin olmalısınız. 22 Kasım sonrasında kendinizi akışta ve akışın huzurunda çok daha iyi ve rahat hissedebilirsiniz. 23 Kasım’daki dolunay sağlığınızla ilgili bir hatırlatma mahiyetinde olabilir.
  Oğlak kadını:

  Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker.Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.

  Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. Oysa hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. Daima kendinden emin olan oğlak burcu kadını kolay kolay çevresindekilere güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda öyle tutumludurlarki, bu cimrilik boyutuna varacak derecededir.

  Bilgiye çok önem verirler. Nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için canla başla çalışırlar. İş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler.

  Kaynak:mynet.com
  Oğlak erkeği:

  Oğlak burcu erkeği çalışkan,azimli, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda üstüne yoktur. Fırsatları değerlendirmeyi iyi bilir. Tutumludur ve tasarrufu sever.

  Oğlak burcu erkeği güvenilir, kuralcı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi doğrusuna göre değerlendirir ve yorumlar.Duygularını hemen belli etmez. Soğuk kanlı bir görünümü vardır.

  Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.

  Oğlak burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür ve ikili ilişkilerde karşı tarafın kendisini yönlendirmesinden ve kısıtlamasından hoşlanmaz. Kişiliğine uygun bir kadınla mutlu olur. Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir eş olur. Daha çok akıllı, bakımlı, ne istediğini bilen, kişilikli kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.

  Kaynak:mynet.com

  PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te paylaş!